İçeriğe geç

Pastoral Vadi Ekolojik Yaşam Çiftliği

Okaliptüs ağaçlarının altında, küçük bir derenin eşlik ettiği, portakal ve limon bahçesi ile çevrili, Ege Denizi’den 10 dakika uzaklıkta bir eko çiftliğin içinde, birlikte dans edecek, yiyip içecek, uyuyacak, zamanımızı paylaşacak, Güney Batı Türkiye’nin güzel doğasına kendimizi tamamen bırakmış olacağız. Pastoral Vadi bizi mümkün olan en doğa dostu şekilde misafir edecek ve “beden-zihin”lerimizin yoğun çalışmasından doğacak ihtiyaçlarımızı karşılayacak.

Kuzinede pişirilerek hazırlanmış geleneksel Türk – Akdeniz mutfağının vejetaryen yemeklerinden oluşan 3 öğün (kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği) her gün Pastoral Vadisi personeli tarafından servis edilecek. Ayrıca yine odun ateşinde hazırlanan çay, kahve ve bitki çayları da gün boyu, taze olarak ikram ediliyor. Vadide musluk suyu içilebiliyor.

Doğa içinde ya kendi çadırlarımızda ya da ekolojik mimari yaklaşımıyla tasarlanan taş / ahşap / kerpiç evlerde kalacağız.


STÜDYOLAR

Ahşap ve kerpiç olmak üzere 2 stüdyo kullanımımıza açık olacak: 150 m2 büyüklüğünde, 18 metre çaplı sekizgen formdaki ahşap zeminli salona ilaveten sahnesi, fuayesi ve kulisi olan binanın duvarları da kerpiç toprağından. ​ Ahşap açık stüdyo ise, 75 m2 büyüklüğünde, 10 metre çaplı sekizgen formda ve ahşap zeminli.

ÇEVRE

Pastoral Vadi’nin yanında akan Kargı çayı, günlük ağaçlarının ve narenciye bahçelerinin arasından geçerek 5 km uzaklıktaki Yanıklar köyü sahilinde Akdeniz’e ulaşıyor. Caretta Caretta kaplumbağalarının üreme alanı olan kumsalın hemen yanında ise, göçmen kuşların konakladığı Akgöl bulunuyor.

Buluşmamızı binlerce yıllık tarihsel süreç içinde birbirlerinden etkilenen Likya, Roma, Bizans ve Osmanlı uygarlıklarına tanıklık eden eski kent yerleşimleri ile aynı coğrafyada gerçekleştireceğiz. Barış ve dostluğun simgesi Kaya Köyü, bir doğa harikası olan Ölüdeniz, Saklıkent Kanyonu, Kelebekler Vadisi, Göcek, Fethiye Körfezinin koyları ve adaları; bu coğrafyayı süsleyen güzellikler.

KARAOT PLAJI’na arabayla 15 dakika, nehirde yüzebileceğiniz YEŞİL VADİ’ye ise arabayla 30 dakika mesafede olacağız. Buluşmanın tam ortasında bir günümüzü bizi çevreleyen doğanın keyfini çıkarmaya ayırdık.
Mayıs ayında Fethiye bölgesinde genellikle hava hala ılık ve elverişli olur.

ULAŞIM

Pastoral Vadi’nin bulunduğu Yanıklar Köyü, Dalaman – Fethiye devlet karayolu üzerinde ve Dalaman’a 40 km, Fethiye’ye 15 km mesafededir.
Pastoral Vadi’ye ulaşmanın en iyi yolu Dalaman Uluslararası Havaalanı’dır. Havaalanından Pastoral Vadi’ye hızlı ve kolay ulaşım için uçak varış saatlerine uygun servis ayarlayacağız.
Detaylı bilgi için: http://www.pastoralvadi.com/direction.aspx